FieldHockeyCorner.com

Division 3 Schedules & Results

August 27-September 2


August 31

Alvernia at Juniata (6:00)
Babson at Worcester State (12:00)
Bridgewater at Christopher Newport (6:00)
Brockport at Keuka (4:00)
Bryn Athyn at Immaculata (4:00)
Bryn Mawr at Cedar Crest (7:00)
Centre at Kenyon (5:00)
Clark at Simmons (6:00)
Colby-Sawyer at Elms (4:00)
Delaware Valley at Neumann (4:00)
Dickinson vs. Salisbury (4:30) - at Misericordia
Eastern at Albright (3:30)
Elizabethtown at Frostburg (4:00)
Endicott at Wheaton (2:30)
FDU at William Paterson (7:00)
Ferrum at Oberlin (11:00)
Fitchburg State at New England College (6:00)
Franklin & Marshall vs. Kean (3:00) - at Susquehanna
Geneseo vs. Marywood (6:30) - at Vassar
Gettysburg at Shenandoah (7:00)
Gordon at Salem State (12:00)
Goucher at Saint Mary's-MD (4:00)
Gwynedd Mercy at Misericordia (2:30)
Haverford at Cabrini (4:30)
Hood at Notre Dame of Maryland University (4:00)
Ithaca at Drew (2:00)
King's at Elmira (5:00)
Lancaster Bible at Roanoke (3:00)
Lasell at Nichols (7:00)
Manhattanville at Vassar (4:00)
McDaniel at Randolph-Macon (4:30)
Messiah at York (6:00)
Moravian at DeSales (7:00)
Nazareth at Morrisville (1:00)
RPI at Hartwick (4:00)
Regis at Western Connecticut (7:00)
Rivier at Dean (12:00)
Scranton at Muhlenberg (7:00)
Skidmore at St. Joseph's-ME (3:00)
Southern Maine at Thomas (7:00)
St. John Fisher at William Smith (7:00)
Stevens at Ramapo (5:00)
Stockton University at Arcadia (7:00)
UMass-Dartmouth at MIT (6:00)
Union at Castleton (7:00)
Virginia Wesleyan at Stevenson (4:00)
Washington & Jefferson at Wittenberg (7:30)
Washington & Lee at Johns Hopkins (7:00)
Washington at Wesley (4:00)
Wellesley at Husson (7:00)
Wells at Oswego (4:00)
Widener at Swarthmore (7:00)
Wilkes at Susquehanna (5:00)
Wilson at Sweet Briar (4:00)

September 1

Bay Path at Framingham State (2:00)
Catholic at TCNJ (TBA)
Centre at Denison (12:00)
Colby-Sawyer at Gordon (1:00)
Concordia vs. Ferrum (12:00) - at Oberlin
Cortland vs. Plymouth State (2:30) - at Smith
DePauw at Rhodes (11:00)
Dickinson at Elizabethtown (3:00)
Drew at Cabrini (12:00)
Earlham vs. Hendrix (2:00) - at Rhodes
Eastern Mennonite vs. Transylvania (12:00) - at Sewanee
Endicott at Babson (6:00)
Houghton at Oswego (12:00)
Ithaca at Montclair State (1:00)
Keystone at Molloy (12:00)
Lancaster Bible at Sweet Briar (12:30)
Lasell at Becker (1:00)
Lynchburg at Lebanon Valley (1:00)
MIT at Simmons (6:00)
Maine-Farmington at Smith (12:00)
Mary Washington at Washington (1:00)
New Haven at Albertus Magnus (11:00)
Ohio Wesleyan at Sewanee (10:00)
Rochester at Nazareth (1:00)
Roger Williams at Johnson & Wales (1:00)
Salisbury at Misericordia (2:00)
Springfield at Eastern Connecticut (11:00)
St. Lawrence vs. Oneonta (2:00) - at New Paltz
Univ. of New England at Keene State (1:30)
Ursinus at Rowan (12:00)
Utica at New Paltz (11:00)
Virginia Wesleyan at Hood (1:00)
WPI at Salve Regina (1:00)
Westfield State at Sage (1:00)
Wooster at Wells (12:00)

September 2

Arcadia at Swarthmore (4:00)
Concordia at Oberlin (12:00)
DeSales at Montclair State (1:00)
Earlham at Rhodes (11:00)
Eastern Mennonite at Sewanee (12:00)
FDU at Stevens (11:00)
Haverford at Alvernia (2:00)
Johns Hopkins at Mary Washington (2:00)
Kenyon at Washington & Lee (12:00)
Morrisville at Castleton (1:00)
Mount Holyoke at RPI (6:00)
Ohio Wesleyan vs. Transylvania (10:00) - at Sewanee
Plymouth State vs. TBD (TBA) - at Smith
Ramapo at Moravian (12:00)
Shenandoah at Washington & Jefferson (1:00)
St. Lawrence at New Paltz (11:00)
Stevenson at Saint Mary's-MD (1:00)
Utica vs. Oneonta (2:00) - at New Paltz
Wellesley at St. Joseph's-ME (11:00)
Wesley at McDaniel (11:00)
Western Connecticut at William Paterson (TBA)
Westfield State at Springfield (12:00)
Wheaton at Western New England (12:00)
Wooster at Elmira (2:00)


Home   |   Back