FieldHockeyCorner.com

Division 3 Schedules & Results

September 3-September 9


September 3

Bridgewater State at Johnson & Wales (3:30)
Elms at Gordon (2:00)
Frostburg at Lynchburg (4:00)
Immaculata at Eastern (4:30)

September 4

Clark at Nichols (7:00)
Eastern Mennonite at Goucher (7:00)
Neumann at Bryn Athyn (7:00)
New England College at Anna Maria (7:00)
Regis at Framingham State (4:30)
WPI at Simmons (6:00)
Wells at Houghton (4:00)
Williams vs. St. John Fisher (7:00) - at Hamilton

September 5

Albright at Delaware Valley (4:00)
Alvernia at Misericordia (7:00)
Babson at Connecticut College (6:30)
Catholic at Gettysburg (4:00)
Colby-Sawyer at Fitchburg State (4:00)
Denison at DePauw (6:00)
Drew at Widener (7:00)
Earlham at Wittenberg (4:30)
Eastern at Rowan (7:00)
Elizabethtown at Stockton University (7:00)
FDU at Franklin & Marshall (7:00)
Hamilton at RPI (6:00)
Hartwick at Oneonta (5:00)
Hood at Shenandoah (4:00)
Husson at Colby (7:00)
Kean at Arcadia (7:00)
Keene State at Lasell (4:00)
Kenyon at Oberlin (6:00)
Keuka at Houghton (7:00)
King's at Gwynedd Mercy (6:00)
Lebanon Valley at Juniata (7:00)
MIT at Gordon (6:00)
Mary Washington at Bridgewater (6:00)
Middlebury at Castleton (4:00)
Morrisville at St. Lawrence (5:00)
Muhlenberg at DeSales (7:00)
Nazareth at Brockport (7:00)
Notre Dame of Maryland University at Wesley (7:00)
Ohio Wesleyan at Wooster (5:30)
Oswego at Elmira (4:00)
Rochester at Cortland (4:00)
Saint Mary's-MD at Randolph-Macon (7:30)
Salisbury at Stevenson (7:00)
Southern Maine at Maine-Farmington (4:00)
Susquehanna at Swarthmore (7:00)
Univ. of New England at Bowdoin (7:00)
Ursinus at Messiah (7:00)
Utica at Ithaca (7:00)
Wesleyan at Eastern Connecticut (6:00)
Western Connecticut at Elms (7:00)
Western New England at Springfield (4:00)
Wilkes at Keystone (4:00)
William Paterson at Scranton (7:00)
William Smith at Geneseo (7:00)
Worcester State at Salve Regina (6:00)
York at Dickinson (4:00)

September 6

Albertus Magnus at Manhattanville (4:30)
Becker at Regis (7:00)
Dean at Anna Maria (5:00)
Frostburg at McDaniel (6:00)
Immaculata at Bryn Mawr (4:30)
Mount Holyoke at Amherst (7:00)
New Paltz at Montclair State (7:00)
Roger Williams at UMass-Dartmouth (7:00)
Thomas at Rivier (7:00)
Trinity at Smith (6:00)

September 7

Cedar Crest at Marywood (7:00)
Elizabethtown at Muhlenberg (7:00)
Hood at Neumann (TBA)
Moravian at William Paterson (7:00)
Ramapo at Johns Hopkins (5:00)
Sage at Dean (7:00)
Vassar at Christopher Newport (3:00)
Worcester State at Fitchburg State (7:00)

September 8

Alvernia vs. Lynchburg (11:00) - at Liberty
Amherst at Bowdoin (11:00)
Bridgewater State at Plymouth State (12:00)
Brockport at Hartwick (12:00)
Bryn Mawr at Hood (7:00)
Cabrini at Gettysburg (1:00)
Castleton at Western Connecticut (11:00)
Colby-Sawyer at Lasell (12:00)
Concordia vs. Sweet Briar (12:00) - at Wilson
Cortland at Montclair State (5:00)
DePauw at Centre (12:00)
DeSales at Arcadia (12:00)
Denison at Roanoke (12:00)
Earlham at Wilson (2:00)
Eastern at Haverford (12:00)
Elmira at Scranton (1:00)
Ferrum at Wesley (1:00)
Franklin & Marshall at Mary Washington (1:00)
Geneseo at Skidmore (12:00)
Gwynedd Mercy at FDU (11:00)
Hamilton at Bates (12:00)
Hendrix at Wooster (TBA)
Ithaca at Misericordia (1:00)
Juniata at TCNJ (6:00)
Keene State at Springfield (12:00)
Keuka at Drew (10:00)
King's at Susquehanna (1:00)
Lancaster Bible at Morrisville (1:00)
Lebanon Valley at Dickinson (12:00)
Maine-Farmington at Wellesley (12:00)
Manhattanville at Roger Williams (3:00)
McDaniel at Keystone (1:00)
Middlebury at Connecticut College (12:00)
Nazareth at Ohio Wesleyan (12:00)
New England College at Delaware Valley (1:00)
New Paltz at Stockton University (1:00)
Notre Dame of Maryland University at Eastern Mennonite (3:00)
Oneonta at Kean (5:00)
RPI at Endicott (1:00)
Ramapo at Goucher (11:00)
Regis at Rivier (1:00)
Rochester at Houghton (4:30)
Rowan at Catholic (1:00)
Saint Mary's-MD at Bridgewater (12:00)
Salem State at Southern Maine (11:00)
Salisbury at Messiah (1:00)
St. John Fisher at St. Lawrence (2:00)
St. Joseph's-ME at Anna Maria (12:00)
Stevens at Mount Holyoke (12:00)
Stevenson at Washington (12:00)
Swarthmore at Immaculata (1:00)
Thomas at Gordon (1:00)
Transylvania at Oberlin (1:00)
Trinity at Williams (12:00)
Tufts at Colby (1:00)
UMass-Dartmouth at Eastern Connecticut (12:00)
Univ. of New England at MIT (11:00)
WPI at Elms (12:00)
Washington & Lee vs. Vassar (1:00) - at CNU
Wesleyan at Babson (12:00)
Western New England at Clark (1:30)
Westfield State at Framingham State (2:00)
Wheaton at Union (12:00)
Widener at Wilkes (5:00)
William Smith at Ursinus (12:00)
Wittenberg at Rhodes (1:00)
York at Shenandoah (1:00)

September 9

Albright at TCNJ (1:00)
Christopher Newport at Virginia Wesleyan (1:00)
Denison at Washington & Lee (1:00)
Earlham vs. TBA (TBA) - at Wilson
Ferrum at Goucher (2:00)
Frostburg at Randolph-Macon (4:00)
Hendrix at Oberlin (12:00)
Kean at Marywood (2:00)
Lancaster Bible at Cazenovia (12:00)
Lancaster Bible at Keystone (1:00)
Manhattanville at Southern Maine (12:00)
New England College at Bryn Athyn (1:00)
Sewanee vs. Wittenberg (12:00) - at Rhodes
TBD at Wilson (TBA)
Transylvania at Wooster (11:00)
Univ. of New England at Middlebury (12:00)
Utica at Rochester (2:00)
Washington & Jefferson at Kenyon (12:00)


Home   |   Back