FieldHockeyCorner.com

Division 3 Schedules & Results

September 24-September 30


September 24

FDU at Montclair State (7:00)
Salem State at St. Joseph's-ME (7:00)

September 25

Becker at Dean (3:00)
Eastern Connecticut at Westfield State (7:00)
Elms at Bay Path (7:00)
Endicott at Nichols (7:00)
Framingham State at Fitchburg State (4:00)
Gettysburg at Stevenson (7:00)
Hamilton at Utica (7:00)
Hood at Lancaster Bible (6:00)
Immaculata at Goucher (4:00)
Keene State at Western Connecticut (6:00)
MIT at Amherst (7:00)
Mary Washington at Catholic (6:00)
Plymouth State at Castleton (7:00)
Scranton at Wilkes (7:00)
Smith at Western New England (7:00)
Southern Maine at UMass-Dartmouth (7:00)
Stevens at Drew (7:00)
Virginia Wesleyan at Wesley (7:00)
WPI at Lasell (4:00)
Wesleyan at Tufts (6:00)
Wheaton at Johnson & Wales (7:00)
Worcester State at Bridgewater State (7:00)

September 26

Albright at Susquehanna (7:00)
Alvernia vs. Rowan (7:00) - at The Nook
Bates at Babson (6:00)
Brockport at Geneseo (4:00)
Cedar Crest at Bryn Athyn (TBA)
Colby-Sawyer at New England College (7:00)
Connecticut College at Trinity (6:00)
Delaware Valley at Marywood (7:00)
Denison at Wittenberg (4:30)
Eastern Mennonite at McDaniel (4:30)
Elizabethtown at Eastern (4:30)
Frostburg at Juniata (7:00)
Gordon at Univ. of New England (4:00)
Hartwick at Vassar (4:00)
Ithaca at St. John Fisher (5:00)
Johns Hopkins at York (7:00)
Keuka at Nazareth (5:00)
Keystone at FDU (7:00)
Manhattanville at Ramapo (4:30)
Messiah at Franklin & Marshall (7:00)
Middlebury at Skidmore (4:00)
Misericordia at Haverford (7:00)
Moravian at Bryn Mawr (4:30)
Neumann at Swarthmore (5:00)
Oneonta at Morrisville (4:00)
Oswego at Cortland (4:00)
Roanoke at Lynchburg (7:00)
Roger Williams at Salve Regina (6:00)
Saint Mary's-MD at Washington (7:00)
Springfield at Williams (6:00)
Stockton University at Gwynedd Mercy (6:00)
Widener at DeSales (6:00)
William Paterson at Union (6:00)
Wilson at Notre Dame of Maryland University (4:00)

September 27

Anna Maria at Bridgewater State (7:00)
Arcadia at Wesley (7:00)
Clark at Becker (4:00)
Earlham at Transylvania (7:00)
Framingham State at Rivier (TBA)
Immaculata at Lebanon Valley (7:00)
Mount Holyoke at Western New England (7:00)
St. Joseph's-ME at Southern Maine (7:00)
Sweet Briar at Ferrum (7:00)
UMass-Dartmouth at Lasell (4:00)
Ursinus at TCNJ (7:30)
Wellesley at Bowdoin (6:30)

September 28

Hood at Albright (3:30)
Husson at Wheaton (7:00)
Montclair State at Muhlenberg (7:00)
Roger Williams at Nichols (4:00)

September 29

Alvernia at Widener (12:00)
Amherst at Tufts (12:00)
Arcadia at Lebanon Valley (6:00)
Bates at Trinity (11:00)
Bay Path at Becker (11:00)
Bridgewater State at Salem State (12:00)
Bridgewater at Ferrum (2:00)
Bryn Athyn at Wilson (1:00)
Cabrini at Cedar Crest (12:00)
Castleton at UMass-Dartmouth (12:00)
Centre at Hendrix (12:00)
Clark at Wellesley (11:00)
Colby-Sawyer at St. Joseph's-ME (11:00)
Concordia at Christopher Newport (11:00)
DePauw at Wittenberg (11:00)
Delaware Valley at DeSales (1:00)
Dickinson at Ursinus (12:00)
Drew at Catholic (1:00)
Earlham at Denison (11:00)
Elizabethtown at Juniata (5:30)
Elms at New England College (4:00)
FDU at Eastern (12:00)
Fitchburg State at Dean (10:00)
Geneseo at Oswego (1:00)
Gettysburg at Bryn Mawr (TBA)
Hamilton at Wesleyan (11:00)
Haverford at Johns Hopkins (5:00)
Houghton at Stevens (TBA)
Ithaca at Rochester (12:00)
Johnson & Wales at Regis (11:00)
Kenyon at Wooster (11:00)
Keystone at Notre Dame of Maryland University (1:00)
Lynchburg at York (1:00)
McDaniel at Washington (1:00)
Middlebury at Colby (12:00)
Misericordia at King's (11:00)
Molloy at Immaculata (1:00)
Moravian at Susquehanna (1:00)
Morrisville at New Paltz (1:00)
Mount Holyoke at Babson (12:00)
Nazareth at Hartwick (1:00)
Ohio Wesleyan at Oberlin (12:00)
Oneonta at Keuka (1:00)
Plymouth State at Eastern Connecticut (12:00)
Randolph-Macon at Roanoke (1:00)
Rivier at Simmons (TBA)
Sage at Elmira (1:00)
Saint Mary's-MD at Neumann (12:00)
Salisbury at Gwynedd Mercy (3:00)
Scranton at Goucher (1:00)
Shenandoah at Washington & Lee (TBA)
Skidmore at Vassar (1:00)
Smith at MIT (1:00)
Southern Maine at Worcester State (3:00)
Southern Virginia at Sweet Briar (10:30)
St. John Fisher at Washington & Jefferson (1:00)
St. Lawrence at RPI (11:00)
Stevenson at Messiah (1:00)
Stockton University at Kean (2:30)
Swarthmore at Franklin & Marshall (12:00)
TCNJ at Ramapo (4:30)
Thomas at Maine-Farmington (11:00)
Transylvania at Rhodes (11:00)
Union at William Smith (2:00)
Univ. of New England at Salve Regina (1:00)
Utica at Cortland (1:00)
Virginia Wesleyan at Eastern Mennonite (1:00)
WPI at Springfield (12:00)
Wells at Brockport (12:00)
Western Connecticut at Framingham State (2:00)
Western New England at Gordon (11:00)
Westfield State at Keene State (1:30)
Wilkes at Manhattanville (1:00)
William Paterson at Rowan (12:00)
Williams at Connecticut College (1:00)

September 30

Centre at Rhodes (11:00)
Christopher Newport at Mary Washington (4:30)
Colby-Sawyer at Thomas (TBA)
Concordia vs. Randolph-Macon (11:30) - at CNU
Hamilton at Tufts (12:00)
Marywood at King's (1:00)
Sewanee at DePauw (12:00)
Transylvania at Hendrix (11:00)
Univ. of New England at Trinity (12:00)
Wooster at Oberlin (12:00)


Home   |   Back