FieldHockeyCorner.com

Division 3 Schedules & Results

October 8-October 14


October 8

Arcadia at Wilkes (7:00)
Endicott at Connecticut College (6:00)
Stevenson at Lynchburg (4:00)

October 9

Babson at Univ. of New England (5:00)
Bridgewater State at Keene State (6:30)
Bridgewater at Eastern Mennonite (6:00)
Cazenovia at Morrisville (4:00)
Dean at Johnson & Wales (7:00)
Delaware Valley at Widener (7:00)
Eastern at Alvernia (7:00)
Elmira at Nazareth (7:00)
Elms at Union (6:00)
Fitchburg State at Castleton (7:00)
Hartwick at Oswego (4:00)
Hood at Frostburg (4:30)
Houghton at Brockport (7:00)
Lasell at Clark (4:00)
Maine-Farmington at Bates (6:00)
Middlebury at RPI (6:30)
Neumann at Lancaster Bible (7:00)
Plymouth State at UMass-Dartmouth (7:00)
Southern Maine at Framingham State (4:30)
Springfield at Trinity (6:00)
TCNJ at FDU (7:00)
Wells at St. Lawrence (4:00)
Wesleyan at Wheaton (7:00)
William Paterson at Misericordia (4:00)
Williams at Hamilton (6:00)
Worcester State at Western Connecticut (TBA)
York at Saint Mary's-MD (4:00)

October 10

Albright at DeSales (6:00)
Arcadia at Rowan (7:00)
Cabrini at Gwynedd Mercy (7:00)
Christopher Newport vs. Messiah (TBA) - at Bridgewater
Cortland at St. John Fisher (4:00)
Franklin & Marshall at Gettysburg (4:00)
Gordon at Nichols (7:00)
Goucher at Catholic (7:00)
Haverford at Washington (4:00)
Husson at Thomas (4:00)
Juniata at Susquehanna (7:00)
Kean at Lebanon Valley (6:30)
Keystone at Cedar Crest (5:00)
King's at Keuka (7:00)
Marywood at Immaculata (TBA)
McDaniel at Johns Hopkins (7:00)
Montclair State at Ramapo (4:30)
Moravian at Elizabethtown (4:00)
Muhlenberg at Ursinus (7:00)
Notre Dame of Maryland University at Bryn Athyn (7:00)
Oberlin at Wittenberg (4:30)
Ohio Wesleyan at Earlham (5:00)
Regis at New England College (7:00)
Roger Williams at Endicott (TBA)
Salve Regina at Western New England (7:00)
Scranton at Drew (7:00)
Shenandoah at Lynchburg (7:00)
Simmons at Mount Holyoke (7:00)
Swarthmore at Bryn Mawr (TBA)
Virginia Wesleyan at Randolph-Macon (7:30)
Washington & Lee at Roanoke (4:00)
Wellesley at Tufts (5:00)
Wesley at Salisbury (6:00)

October 11

Bay Path at Colby-Sawyer (4:00)
Becker at Rivier (7:00)
Clark at Worcester State (7:00)
Dean at Framingham State (4:30)
Fitchburg State at Anna Maria (7:00)
Frostburg at Mary Washington (4:00)
Hendrix at Ferrum (7:00)
Smith at Lasell (4:00)
Southern Maine at Bates (6:00)
Springfield at Bridgewater State (7:00)
Western Connecticut at Manhattanville (7:00)

October 12

Centre at Hood (7:00)
Cortland at Morrisville (4:00)
Lynchburg at Dickinson (3:30)
Messiah at Alvernia (4:30)
New Paltz at Brockport (4:00)
Oneonta at Geneseo (4:00)
RPI at Union (4:00)
Randolph-Macon at Bridgewater (6:00)
Rochester at Skidmore (4:00)
Sage at St. John Fisher (3:00)
Saint Mary's-MD at Eastern Mennonite (6:00)
Vassar at Ithaca (4:00)
Wilkes at Delaware Valley (7:00)
William Smith at St. Lawrence (4:00)
Wooster at Denison (4:30)

October 13

Albright at Lebanon Valley (6:00)
Anna Maria at Regis (TBA)
Becker at Colby-Sawyer (12:00)
Bowdoin at Hamilton (12:00)
Bridgewater State at Framingham State (7:00)
Bryn Mawr at Dickinson (12:00)
Catholic at Juniata (1:00)
Christopher Newport at York (11:00)
Colby at Amherst (11:00)
DeSales at Eastern (11:00)
Drew at Moravian (1:00)
Eastern Connecticut at Fitchburg State (11:00)
Elms at Dean (11:00)
Ferrum at Virginia Wesleyan (1:00)
Gordon at Salve Regina (1:00)
Goucher at Susquehanna (1:00)
Hartwick at Houghton (1:00)
Hendrix vs. Sweet Briar (11:00) - at Amherst HS
Hood at Widener (TBA)
Johns Hopkins at Swarthmore (12:00)
Kean at Immaculata (1:00)
Keene State at Plymouth State (11:00)
Kenyon at Earlham (11:00)
Keuka at Wells (1:00)
King's at Manhattanville (6:00)
Maine-Farmington at Thomas (11:00)
Mary Washington at Salisbury (6:00)
Middlebury at Trinity (11:00)
Misericordia at FDU (12:00)
Montclair State at TCNJ (TBA)
Morrisville at Elmira (2:00)
Mount Holyoke at Wheaton (12:00)
Muhlenberg at Gettysburg (1:00)
Nazareth at Stevens (11:00)
Neumann at Marywood (TBA)
New Paltz at Geneseo (1:00)
Notre Dame of Maryland University at Keystone (1:00)
Oberlin at Denison (11:00)
Ohio Wesleyan at DePauw (12:00)
Oneonta at Brockport (1:00)
Ramapo at Rowan (1:00)
Rivier at Lasell (12:00)
Roanoke at Shenandoah (6:00)
Roger Williams at Univ. of New England (12:00)
Scranton at Elizabethtown (1:00)
Simmons at Nichols (11:00)
Smith at Babson (12:00)
Springfield at Wellesley (1:00)
St. John Fisher at Oswego (4:00)
St. Joseph's-ME at Johnson & Wales (12:00)
Stevenson at Arcadia (12:00)
Tufts at Connecticut College (12:00)
UMass-Dartmouth at Clark (11:30)
Utica at Washington & Jefferson (10:00)
WPI at MIT (11:00)
Washington & Lee at Ursinus (12:00)
Washington at Franklin & Marshall (12:00)
Wesley at Gwynedd Mercy (3:00)
Wesleyan at Williams (1:00)
Western Connecticut at Salem State (TBA)
Western New England at Endicott (1:00)
Westfield State at Southern Maine (3:00)
William Paterson at Stockton University (1:00)
Wooster at Wittenberg (4:00)
Worcester State at Castleton (4:00)

October 14

Bates at Amherst (2:00)
Bowdoin at Williams (1:00)
Centre at Washington (12:00)
Haverford at McDaniel (1:00)
Hendrix at Bridgewater (1:00)
Ithaca at RPI (1:00)
Kenyon at DePauw (12:00)
Manhattanville at Cedar Crest (2:00)
New England College at Bay Path (4:00)
Randolph-Macon vs. Rhodes (12:00) - at Mary Washington
Saint Mary's-MD at Frostburg (1:00)
Skidmore at William Smith (3:00)
St. Lawrence at Rochester (3:00)
Transylvania at Sewanee (5:30)
Tufts at Trinity (1:00)
Union at Vassar (1:00)
Wesleyan at Middlebury (12:00)


Home   |   Back