FieldHockeyCorner.com

Division 3 Schedules & Results

October 22-October 28


October 22

Eastern Mennonite at Sweet Briar (4:00)
Hood at Wilson (4:00)
Nichols at Framingham State (TBA)
Southern Maine at Husson (6:00)
St. Joseph's-ME at Plymouth State (4:00)
Wesley at Manhattanville (6:00)

October 23

Anna Maria at Johnson & Wales (7:00)
Bay Path at Sage (7:30)
Bridgewater State at Wheaton (7:00)
Cabrini at TCNJ (7:30)
Elms at Becker (4:00)
Fitchburg State at WPI (7:00)
Franklin & Marshall at York (6:00)
Frostburg at Shenandoah (7:00)
Keuka at Oswego (4:00)
Marywood at Moravian (TBA)
Middlebury at Williams (6:30)
Mount Holyoke at Worcester State (7:00)
New England College at Dean (3:00)
New Paltz at Kean (7:30)
Springfield at Salem State (7:00)
Univ. of New England at Gordon (4:00)
Western New England at Westfield State (TBA)

October 24

Arcadia at Alvernia (5:00)
Bay Path at Western Connecticut (6:00)
Brockport at Union (6:00)
Bryn Athyn at Notre Dame of Maryland University (TBA)
Bryn Mawr at Haverford (4:30)
Castleton at RPI (6:00)
Cedar Crest at Keystone (4:00)
Christopher Newport at Salisbury (6:00)
Colby at Bates (6:00)
Connecticut College at Wesleyan (6:30)
DeSales at King's (7:00)
Dickinson at McDaniel (4:00)
Eastern at Delaware Valley (4:00)
Elizabethtown at Rowan (7:00)
Ferrum at Washington & Lee (7:00)
Gettysburg at Johns Hopkins (TBA)
Gwynedd Mercy at Neumann (4:00)
Hamilton at Rochester (6:00)
Hartwick at Utica (4:00)
Houghton at Elmira (TBA)
Juniata at Washington & Jefferson (7:00)
Keene State at Smith (6:30)
Lasell at St. Joseph's-ME (7:00)
Lynchburg at Virginia Wesleyan (5:00)
Manhattanville at FDU (7:00)
Mary Washington at Saint Mary's-MD (4:00)
Messiah at Hood (5:00)
Nichols at Endicott (7:00)
Oberlin at Ohio Wesleyan (4:00)
Oneonta at Ithaca (5:00)
Ramapo at Drew (7:00)
Randolph-Macon at Eastern Mennonite (7:00)
Salve Regina at Roger Williams (4:00)
Simmons at Colby-Sawyer (3:30)
Skidmore at Babson (5:00)
St. John Fisher at Nazareth (6:00)
St. Lawrence at Cortland (4:00)
Stevenson at Lebanon Valley (7:00)
Swarthmore at Muhlenberg (7:30)
Trinity at Amherst (6:00)
Tufts at Bowdoin (6:00)
Vassar at Scranton (7:00)
Washington at Ursinus (7:00)
Wellesley at UMass-Dartmouth (7:00)
Widener at Albright (7:00)
Wilkes at Misericordia (TBA)
William Paterson at Stevens (7:00)

October 25

Denison at Earlham (4:30)
Eastern Connecticut at Regis (4:30)
Husson at Maine-Farmington (3:00)
Immaculata at Cabrini (TBA)
Roanoke at Bridgewater (6:00)
Wilson at Goucher (7:00)
Wittenberg at DePauw (7:00)
Wooster at Kenyon (4:30)
York at Frostburg (6:00)

October 26

Centre at Transylvania (7:00)
FDU at Rowan (6:00)
Gordon at Roger Williams (4:00)
Morrisville at Houghton (7:00)
Oswego at St. Lawrence (4:00)
Randolph-Macon at Ferrum (6:30)
Sweet Briar at Lancaster Bible (4:00)
Western New England at Nichols (7:00)

October 27

Arcadia at Eastern (TBA)
Becker at New England College (12:00)
Bryn Athyn at Delaware Valley (TBA)
Bryn Mawr at Ursinus (12:00)
Cabrini at Alvernia (2:00)
Castleton at Keene State (1:30)
Catholic at Elizabethtown (1:00)
Clark at Smith (2:00)
Concordia at Sewanee (12:00)
Cortland at Skidmore (1:00)
DePauw at Earlham (11:00)
Drew at Susquehanna (1:00)
Eastern Connecticut at Framingham State (2:00)
Eastern Mennonite at Roanoke (1:00)
Elmira at Washington & Jefferson (1:00)
Geneseo at Rochester (5:00)
Gettysburg at Dickinson (12:00)
Goucher at Moravian (1:00)
Haverford at Swarthmore (12:00)
Immaculata at DeSales (12:00)
Ithaca at Brockport (1:00)
Johns Hopkins at Franklin & Marshall (12:00)
Kean at William Paterson (1:00)
Kenyon at Denison (11:00)
Lebanon Valley at Gwynedd Mercy (2:00)
McDaniel at Albright (5:30)
Messiah at William Smith (12:00)
Misericordia at Marywood (4:00)
Montclair State at Babson (12:00)
Muhlenberg at Washington (1:00)
Oberlin at Wooster (11:00)
Oswego at Union (12:00)
Plymouth State at Worcester State (12:00)
RPI at Oneonta (1:00)
Ramapo at Keystone (1:00)
Rhodes at Hendrix (1:00)
Sage at Stevens (2:00)
Scranton at Juniata (5:30)
Shenandoah at Virginia Wesleyan (1:00)
Southern Maine at Bridgewater State (1:00)
Springfield at MIT (1:00)
St. John Fisher at Hartwick (11:00)
Stockton University at TCNJ (7:00)
Stockton University at Wesley (5:00)
UMass-Dartmouth at Salem State (4:00)
Univ. of New England at Endicott (1:00)
Utica at Nazareth (1:00)
Vassar at New Paltz (1:00)
WPI at Mount Holyoke (1:00)
Washington & Lee at Lynchburg (1:00)
Westfield State at Fitchburg State (11:00)
Wheaton at Wellesley (12:00)
Wittenberg at Ohio Wesleyan (12:00)

October 28

Dean vs. Bay Path (1:00) - at Elms


Home   |   Back